Udostępnianie pulpitu poprzez Skype Meeting Broadcast – czyli spotkania nawet dla 10000 osób

Jeżeli chcemy zrobić spotkanie, prezentacje poprzez Skype For Business dla szerszej ilości osób, szybko odbijemy się o maksymalne ograniczenie 250 osób. Kolejne osoby do naszego spotkania już się nie dołączą. Dodatkowa wada to, iż klienci muszą instalować wtyczkę do przeglądarki.
Jeżeli chcemy zrobić większe spotkanie, a raczej prezentacje, pozostaje nam skorzystać z youtuba… lub no właśnie z Skype Meeting Broadcast. Skype Meeting Broadcast obsłuży nam bez problemu 10000 osób. Rozwiązanie oparte jest o HTML5, tak więc użytkownicy nie muszą instalować dodatkowych wtyczek. Oczywiście tak duża konferencja głosowa, czy też Video jest nie do opanowania, tak więc pytania zadawać można za pomocą chata – tylko dla zalogowanych użytkowników (z naszego tenanta Office 365). Sama prezentacja może być publiczna, którą możemy również nagrać.
Pewną limitacją jest fakt, iż standardowo nie możemy prezentować pulpitu – ale tutaj z pomocą przychodzi nam oprogramowanie firm trzecich, które sprawdza się bardzo dobrze – umożliwia nawet miksowanie obrazów, dodawanie logo itp.
W poniższym Video pokazuje jak zrobić prezentacje pulpitu poprzez Skype Meeting Broadcast z wykorzystaniem oprogramowania SparkoCam Virtual Webcam http://sparkosoft.com/sparkocam.

Usługa Skype Meeting Broadcast jest dostępna w planach E1, E2, E3 i E5. Więcej informacji: https://support.office.com/en-us/article/What-is-a-Skype-Meeting-Broadcast-c472c76b-21f1-4e4b-ab58-329a6c33757d.